0 232 999 37 39

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı

Artık herkes sağlıklı ve dengeli beslenmenin öneminin farkına varmış durumda. Buna yönelik hem şirket sahibi çalışanlar, hem de aileler, hem de toplumun önemli bir çoğunluğu bu konuda bilinçli hareket etmeye dikkat etmektedir. Şirketlerde çıkarılan yemekler çalışanların iş gücünü ve performansını etkilemektedir. Anı zamanda okullarda çıkarılan yemek menüleri de gelişmekte olan çocukların sağlıklı beslenmesi ve derslerindeki başarılar açısından önemli hale gelmektedir. Menü planlamada önemli olan, kişilerin doğru ve dengeli beslenmesini sağlayarak günlük performanslarını en iyi şekilde kullanmalarını sağlamaktır. İş yeri için bilinçsiz hazırlanan menüler çalışanların için uygun olamamakla birlikte düşük maliyet gözetilerek oluşturulmaktadır. Profesyonel bir uzman tarafından hazırlanacak olan menüler çalışanların konsantrasyon ve iş verimliliklerinin artmasına yardımcı olacaktır.

Aynı şekilde okul ve kreş menüleri için de aynı durum söz konusudur. Sadece çocukların sevebileceği şekilde planlanmış karbonhidrat ağırlıklı menülerin kullanılması sağlıklı değildir. Çocuklar günün önemli bir kısmını okulda geçirmektedir. Günün en önemli öğünü olan kahvaltı genellikle okullarda yapılmaktadır. Kahvaltı, öğle yemeği ve 2 ara öğün zamanı okulda olunduğu göz önünde bulundurulursa menülerin doğru planlaması ve gerekeli besin öğelerini içermesi büyük önem kazanmaktadır.

Okul ve iş yerleri için uygun menülerin planlanması bizim kurumsal beslenme danışmanlığı hizmetlerimiz arasında yer almaktadır. Ayrıca şirketlerde ve okullarda beslenme seminerleri verilmesi, kişilerin ve çocukların bu konuda bilinçlendirilmesi de kurumsal beslenme danışmanlığının önemli bir kollunu oluşturmaktadır. Şirketlerde verilecek eğitimler çalışanları bilinçlendirme ve iş yerinin prestijini arttırmada önemli bir yere sahip olacaktır. Özellikle okullarda çocuklara özel hazırlanacak eğitimler onlara küçük yaşta sağlıklı beslenmeyi öğretmek ve bu konuda bilinçlendirmek adına çok büyük önem taşımaktadır.

İş yerlerinde çalışan bireylerde herhangi bir hastalığın olması durumunda (şeker hastalığı, kalp, hipertansiyon, tiroid vb.) kişilere uygun hastalıklarda beslenme konusunda eğitim vermek ve kişilere uygun menüler hazırlamak da kurumsal beslenme danışmanlığının bir parçasıdır.

Ayrıca iş verenler ve yöneticiler için seyahatlerinde, toplantı günlerinde ve stres durumlarında nasıl beslenmeleri gerektikleri konusunda eğitimler vermek de danışmanlık hizmeti verilmektedir.