0 232 999 37 39

Çalışma Şeklimiz

Diyetince Beslenme ve Diyet Danışmanlığı’na ilk geldiğinizde sizi daha yakından tanımak ve beslenme alışkanlıklarınızı saptamak için ücretsiz ön görüşme yapılır. Diyete başlamaya karar verdiğinizde bazı tahliller istenmektedir. Yapılan tahlilleri doktorunuz değerlendirdikten sonra merkezimize geldiğinizde varolan hastalıklarınız ve kan sonuçlarınız değerlendirilir ve vücut analizi yapılır. Bu analiz sonucunda vücuttaki yağ, kas ve su miktarı tespit edilir ve bütün bu bilgiler ışığında size uygun beslenme programı hazırlanır ve sağlıklı beslenme eğitimi verilir.

Danışanlarımızla iyi bir iletişim sağlamak ,devamlılığı desteklemek ve motivasyonu arttırmak  amacıyla haftalık görüşmeler yapılır. Her görüşmede vücut analizi tekrarlanır, değerlendirmeler yapılır ve beslenme programı yeniden düzenlenir.

Kilo vermek kadar verilen kiloyu korumak da oldukça önemlidir. Danışanlarımız ideal vücut ağırlığına ulaştıklarında koruma programına başlanır. Koruma programında besinler ve besin grupları anlatılarak yeterli ve dengeli beslenmenin temel unsurları öğretilir.

Unutulmamalıdır ki beslenme programları kişiye özel hazırlanır,  bir başkasının diyeti uygulanmamalı , karşılaştırma yapılmamalıdır.